Home News Eksperti amerikan bën parashikimin e forte: 12 javët e ardhshme do të...

Eksperti amerikan bën parashikimin e forte: 12 javët e ardhshme do të jenë shume..

155
0

Drejtori i Qendrës për Kërkime të Sëmundjeve Infektive në Universitetin e Minesotës, Dr. Michael Osterhom, ka paralajmëruar se tre muajt e ardhshëm mund të jenë muajt më të errët të gjithë pandemisë.Gjashtë deri në 12 javët e ardhshme do të jenë më të errëta e të gjithë pandemisë.


Sipas tij, vaksinat kundër virusit nuk pritet të jenë gati të paktën deri në 3 mujorin e parë të vitit 2021.


Siç kishte raportuar më parë Business Insider, gara për të krijuar një vaksinë COVID-19 tashmë ka tejkaluar rekordet për shpejtësinë, duke nxitur shqetësimin se vaksina po nxitohet për qëllime politike pavarësisht nga një premtim i rrallë i përbashkët nga prodhuesit e ilaçeve për të siguruar që vaksina të zhvillohet në mënyrë të sigurt.


Ndaj behuni te kujdesshem, ruani veten tuaj dhe familjen tuaj.Perdorni masken lani duart dhe do ja dalim.