Home News Ekipi mjekesor shqiptar per te ndihmuar Italine, Sharon Stone: Faleminderit me gjithe...

Ekipi mjekesor shqiptar per te ndihmuar Italine, Sharon Stone: Faleminderit me gjithe zemer Shqiperi

657
0

Shqiperia dergoi ne vendin fqinj, mjeke dhe infermjere per te ndihmuar ne luften me pandemine e cila ka shkaktuar shume viktia ne Itali.

Ky veprim ka prekur mjaft personazhe te njohur, te cilet me postimet e tyre ne rrjetet sociale kane shprehur mirenjohjen dhe falenderimet e tyre.

Aktorja e njohur Sharon stone ka publikuar nej foto te eksodit shqiptar para 30 viteve, kur Italia priti mijera shqiptare per nje jete me te mire. Ajo ne postimin e saj falenderon vendon tone me gjithe zemer, per ndihmen e ofruar.

30 vite me pare italia vendosi ti ndihmonte ata. Sot Shqiperia po dergon doktore dhe infermiere te ndihmojne Italine. Faleminderit Shqiperi me gjith zemer, shkruan ajo bashkengjitur fotos.