Home News Edi Rama: Kemi gati planin e riatdhesimit/ Do ta paguajne vete hotelin...

Edi Rama: Kemi gati planin e riatdhesimit/ Do ta paguajne vete hotelin per te bere karantinen

403
0

Kryeministri Rama Eshte shprehur se nga eshtuna do te fillojne fluturimet nga Roma. Por per te gjithe ata qe do te kthehen ne atdhe do te mbulojne me shpenzimet e tyre hotelin per te bere karantinen.

Ja fjalet e Kryeministrit:

Kemi gati planin per riatdhetesimin dhe sipas gjasave te shtunen e kesaj jave do te nisin fluturimet nga Roma. Do te prenotojne vete hotelin perkates si strukture karantine. Ate qe duket si rruga me e gjate eshte rruga per ta fituar me nder dhe shendet. Per ata qe eshte me e veshtire duke pare dhe vendet e tjera dhe familjen perdite besoj se rruge me te drejte se kjo nuk ka. Prandaj durim besim dhe kurajo. Me heret se vone do te ndihemi te gjithe krenare.