Home Menyre Jetese E trishtë, ndërron jetë papritur dekani i njohur shqiptar

E trishtë, ndërron jetë papritur dekani i njohur shqiptar

95
0

Dekani i Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, Artur Sula ka ndërruar jetë ditën e sotme. Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë dhe të afërmit e tij, të cilët kanë shprehur ngushëllimet në rrjetet sociale.

Statusi:Prehu ne Paqe,Turi.. U endem bashke korridoreve e klasave te se njejtes shkolle te mesme,e me tej auditoreve te universitetit..,e me pas u beme kolege,me pas ti ishe drejtues i departamentit e se fundmi dekan i fakultetit ku ne studiuam dhe me pas u beme profesore.


Ne kete udhetim pergjate 30 viteve,nese studente apo profesore,nese drejtues apo dekan,ti mbete i njejti,ti mbete i njejti Turi shok e mik.

Vendose te ikesh shpejt,per te lene pas kujtimin e nje shoku e miku te mire qe koha e jeta nuk e ndryshoi kurre deri ne oren e fundit.
Lamtumire Turi,prehu ne Paqe te Zotit tani”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here