Home Menyre Jetese E rëndë në Korçë/ 10-vjeçari g oditet brutalisht nga një kalë

E rëndë në Korçë/ 10-vjeçari g oditet brutalisht nga një kalë

166
0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës në fshatin Zvezdë të Korçës.

Sipas njoftimit të p.olicisë një fëmijë 10-vjeçar është aksidentalisht është g.oditur nga një kalë i cili i ka shkarkuar plagë të shumta në veshka dhe mëlçi. Aktualisht i mituri, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe eshte transportuar në Tiranë për mjekim më të specializuar.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.