Home News E pazakonte. Polici gjobit qytetarin ne Tirane, vetem 2 minuta pasi i...

E pazakonte. Polici gjobit qytetarin ne Tirane, vetem 2 minuta pasi i kishte perfunduar autorizimi

664
0

Cdo qytetar ne vendin tone nqs do te dali per te kryer furnizime apo veprime te tjera te domosdoshme, duhet te aplikoje per “leje dalje”.
Sipas rregullave te reja te qeverise kush del pa leje dalje edhe jashte orarit qe ka caktuar do te gjobitet.
NJe i ri nga Tirana eshte perballur me nje situate te pazakonte. ndonese ishte me leje dalje ai eshe gjobitur nga policia vetem pse ishte 2 minuta jashte orarit.
I riu shprehet se kishte shkuar per te paguar kredine dhe per te aplikuar per karte bankare per te marre rrogen, por per shkak te radhes ne banke u vonua pak.
Ja cfare thot qytetari:
Isha 2 minuta jashte orarit gjobe direk. me vune gjobe vetem se isha 2 minuta jashte orarit. Po shkoja te paguaja kresine dhe per te aplikuar per nje karte llogarie per te marre rrogen. fix 2 minuta jashte orarit tek rruga ibrahim rugova me ndakluan edhe pse isha me leje me mbaroj per 2 minuta. po shkoja tek raifaizen se te tjerat ishin mbyll por ishte plot me njerez dhe po prisja ne radhe, po as shteti ste fal fare per 2 minuta.