Home News E moshuara i kerkon ndihme per vajzen , Rama : Te...

E moshuara i kerkon ndihme per vajzen , Rama : Te fala te dashurit!

851
0

Kryeministri Rama e ka vazhduar dhe gjate dites se sotme biseden me shqiptaret.

Ai ka folur me nje grua te moshuar , e cila i kerkoi ndihme per vajzen e saj , e cila jeton me qira. E moshuara i tha se nese ajo spaguante qirane do ta nxirrnin nga shtepia. Ajo i tha qe ajo nuk del nga shtepia dhe jeton vetem me burrin e saj.
Me perpara i dergonin femijet ndonje ndihme ndersa tani jane te mbyllur.
Ndersa Kryeministri ne fund i ka then bej te fala te dashurit.

Biseda e plote :

E moshuara : Kam vajzen me qira te ndare ne Vlore.
Qiramarresi ka te shoqen te semure dhe do ta shese hyrjen dhe do te nxjerre vajzen nga shtepia. Tani nuk dime cfare te bejme.Beni e quajne.
Edi Rama: Po sa Beni kemi ne neper kembe . Me jep numrin e vajzes.
E moshuara : Nuk ka
Edi Rama: Fol me vajzen kush eshte qiradhenesi dhe do te marrin ne telefon ti japesh kontaktin.
E moshuara: Ne jemi dy pleq, nuk kemi levizur ashtu sic the ti. Dikur na dergonin femijet leke nga Italia por tani jane mbyllur.
Edi Rama: Te fala te dashurit!