Home News E morem pagen e lu ftes, por pronari na kerkon t’ia kthejmë...

E morem pagen e lu ftes, por pronari na kerkon t’ia kthejmë mbrapsht, qytetarja ben denoncimin e rende, kryeministri Rama i jep përgjigjen e prere

537
0

Ndërkohë që sot përfundoi edhe afati i bizneseve për të aplikuar për pagën e luftës, ka patur ankesa dhe nga punonjesit qe nuk kane qene te pakte ne numer. Kështu një qytetare ka bërë një denoncim në profilin e Facebook të kryeministrit Edi Rama.

Qytetarja shkruan se e ka marrë pagën e luftës, por pronari iu kërkon t’ia kthejnë atij leket.

Zoti kryeminister fati im eshte ne pergjigjen tende te lutem goca ime punon ne fasoneri deri ketu ne rregull i than e fituat pagen e luftes e moren okej . Po na ka dal problem se pronari tani ata lek thot do te mi ktheni mbrapsh a eshte e drejte kjo?, shkruan qytetarja.

Jo ne asnje menyre!, përgjigjet prerë kryeministri Rama ne menyre te prere.