Home News E fundit / Ja kur rihapen linjat ajrore Shqipëri-Itali pas asnje kufizim

E fundit / Ja kur rihapen linjat ajrore Shqipëri-Itali pas asnje kufizim

417
0

Në Itali, pas hapjes qe u be ne date 3 qershor të kufijve tokësorë me vendet europiane, nga dita e martë 16 qershor nisin fluturimet mes Italise dhe Shqiperise pa asnje kufizim.

Sic thuhet dhe ne dekretin e fundit te qeverise italiane: Nga 16 qershori 2020 do të jetë e mundur të udhëtoni lirshëm në Shqipëri, Bosnje dhe Hercegovinë, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni e Veriut, Serbi. Keto vende nuk do ti nënshtrohen ndonjë kufizimi

Dy kompani të ndryshme private do operojnë gjatë sezonit veror nga Shqipëria, ndërkohë që gjiganti shtetëror Alitalia ka lajmëruar se fluturimet për destinacionet e huaja do te nisin në korrik.