Home Shendet Dy produktet bimore qe largojne virusin, Ylli Merja i keshillon qytetaret: Si...

Dy produktet bimore qe largojne virusin, Ylli Merja i keshillon qytetaret: Si te mbroheni dhe cfare do beja une.

1717
0

Gjate intervistes se tij ai theksoi se dy jane produkte kryesore :hudhra dhe vaji i dafines
Te mos bejme panik por duhet te keni kujdes te perdorni sa me shume cajrat si ate te dafines , te sherebeles , te bejne
avull me ate te defines , te perdorin propolis blete dhe vaj dafine.
Hudhra e kombinuar me produkte te tjera largon virusin . Edhe koronavirusi nuk eshte i pamposhtur
ka dhe ai ciklin e vet.

Pervec bimeve mjekesore mund te perdoret dhe limoni por me shume lengu i tij.Keshtu duke
i zier lekuren rreth 1 minute e duke ja bere caj. Edhe lengu i portokallit eshte shume i mire.

Merja permend eshe nje shembull nese do te shkonte tek nje i infektuar do te pastronte
duart me dezinfektant dhe ajrin qe thith me hunde me avull dafine sepse ajri shkon ne mushkeri
pastaj edhe ambjenti dezinfektohet. Ai tha do pi pak nga propolisi por nuk duhet ti afrohesh
te semurit vecse duhet te pije pak vaj dafine sepse ai liron rruget e frymemarrjes.

Urojme qe keto keshilla te vlefshme ti zbatojne njerezit e te krijojne me teper imunitet
dhe te kene me shume mbrojtje.