Home News Drekë në nder të Piperos/ Reagon mjeku: Anulojeni, paratë të orientohen për...

Drekë në nder të Piperos/ Reagon mjeku: Anulojeni, paratë të orientohen për njerëzit në nevojë

336
0

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ka reaguar në lidhje me drekën që pritet të organizojë Bashkia e Skraparit për të.

Ai ka thënë se:

Do ta konsideroja një nder te madh qe ne respekt te situates dreka te anullohet dhe shuma sado modeste qofte te orjentohet per nevoja te Bashkise dhe qytetareve te Skraparit, ndoshta ne ndihme te familjve ne nevoje!.

Kujtojmë se Bashkia Skrapar i ka akorduar titullin Qytetar Nderi Pëllumb Pipero, i cili pati një rol të rëndësishëm gjatë pandemisë . Titulli ju dha më 28 maj 2020 me propozim të Kryetarit të Bashkisë Skrapar, Adriatik Mema.

Motivi: Për veprimtari të shquar profesionale dhe akademike gjatë gjithë karrierës së tij në fushën e mjekësisë, veçanërisht në atë të sëmundjeve infektive, si dhe për kontributin e çmuar profesional dhe publik në përballimin e situatës së pandemisë.

Reagimi i Piperos:
Sapo dola nga studio televizive e EuroNews Albania, ku gazetarja dhe patriotja ime Ilva Tare, me pyeti midis te tjerave edhe se si po e perjeton famen, natyrshem fama ime i perket çdo bluze te bardhe i thashe por paska edhe ca kusure.

Keshilli Bashkiak i Skraparit me ka akorduar Titullin “Qytetar Nderi” qe eshte nderi me i madh qe mund te me beje vendlindja ime dhe per te cilin do ti jem gjithe jeten mirenjohes, qytetareve, Keshillit Bashkiak dhe Kryetarit te Bashkise se Skraparit. Dhe “kusuri” eshte lajmi qe po lexoj ne te gjitha portalet se Bashkia ka vendosur te organizoje dhe nje dreke ne cermonine qe do te organizohet me kete rast!


Duke ju falenderuar edhe nje here, ju premtoj se do punoj gjithe jeten time me perkushtim profesional e pergjegjesi qytetare, per ta merituar Titullin e Qytetarit te Nderit te Vendlindjes time!


Me respekt

Pellumb Pipero