Home News Doli rrugeve duke u bertitur qytetareve, Rama pas disa oresh nxjerr informacionin...

Doli rrugeve duke u bertitur qytetareve, Rama pas disa oresh nxjerr informacionin e papritur

671
0

Kryeminstri Edi Rama ka postuar disa foto nga inspektimi qe ka bere ne disa tregje te Tiranes.

Situata ishte mjaft pozitive shkruan ai.

Problem pensionistet qe dalin nga shtepia cka eshte e ndaluar, sepse shkalla e rrezikut per ta eshte shume e larte.

Respekt maksimal per rregullat dhe durim, durim,durim, dhe duke mos qene se ju njoh mire, po i dal perpara duke ju them aman mos me shkruani ke e ke masken se pse ske dorashka.

E kemi perseritur qe maska e dorashkat nuk jane per kalimtaret, por per te semuret, ata qe kujdesen per nje te semure apo per ata qe e kane punen me mundesi kontaktesh te aferta ne teresi.

Kalimtaret mjafton te respektojne rregullat, sidomos distancen plus nje meter mosdhenien e dores, perdorimin e gropes se brryllit nese teshtijne apo kolliten dhe jane te mbrojtur.