Home Menyre Jetese Diten e dyte qe shkova nuse me thane: Shko dhe mil lopet!

Diten e dyte qe shkova nuse me thane: Shko dhe mil lopet!

677
0

“Nese egziston femer ne bote qe ka vuajtur shpirterisht si une , atehere do te kete perfunduar ne humnere te pafund”,tha Shpresa 34 vjece nga Rahoveci.


Nena shpesh e permendte martesen , por ajo thoshte se nuk e dinte se ku do me jepnin vellezerit.
Pas nje kohe , ne vere , pa u menduar gjate , u fejova me nje shok te vellait tim , i cili ishte djale me fakultet te mbaruar dhe pasuri ne fshat por qe tani me ngjall neveri.


Per cudi ai me pelqeu ne fillim dhe i tregova se nuk kam patur lidhje me asnje , ai u qetesua nga kjo ane dhe per keshtu u be dhe dasma jone. Por kulmi ishte kur diten pas dasmes me thane te shkoja te milja lopet.


Une kundershtova para te gjitheve dhe ne ate moment burri im ngriti doren ndaj meje e me pas veprimet e tij vazhduan akoma me tej.
Dhe , qe nga ajo dite edhe pse zgjati vetem nje vit mezi prisja rastin qe ti jepnim fund marteses dhe te mos rrija me te asnje dite me shume.