Home News Dikur iknin nga mali,tani shqiptaret futen ne atdhe klandestin po nga mali

Dikur iknin nga mali,tani shqiptaret futen ne atdhe klandestin po nga mali

373
0

Shqiptaret emigrante ne Greqi po tentojne te futen ne menyre klandestine ne atdheun pas vendimit te autoriteteve shqiptare per te bllokuar kufirin si mase ekstreme kunder perhapjes se koronavirusit.
Gjashte emigrante jane kapur nga forcat e FRONTEX ne tentative per te hyre ne vend permes malit.
Ata jane gjobitur dhe me pas jane lene te lire me detyrimin per tu vetekarantinuar ne shtepi per 14 ditet e ardhshme.
Ne token neutrale me Shqiperise dhe Greqise ne Kkavije kane mbetur edhe 7 shtetas shqiptare.
20 te tjere me dy nenshtetesi jane kthyer drejt Greqise.