Home News Deputeti italian: E gjithe kjo eshte nje genjeshter, 96% e atyre qe...

Deputeti italian: E gjithe kjo eshte nje genjeshter, 96% e atyre qe kane humbur jeten nuk jane nga koronavirusi

559
0

Ndersa numri i te infektuarve rritet ne itali , disa njerez nuk besojne te dhenat zyrtare te vendit. Ligjvenesi italian Vittorio Sgarbi eshte njeri prej tyre. Italia eshte vendi i pare ne Evrope qe u perball me pandemine. Deputeti italian Sgarbi nuk beson ne shifrat zyrtare.


Me deklaratat e tij ka shkaktuiar trazira ne parlament , duke thene se te dhenat per vikt.imat jane te fshehura nga publiku.
Sipas tij,96% e atyre qe humben jeten nuk ishin aspak nga virusi, por nga semundjet te tjera qe kishin me pare dhe se gjithcka ishte e falsifikuar.


Ai gjithashtu zbuloi se numri i 25.000 te vde.kurve ishte falsifikuar dhe ishte nje mashtrim i orkestruar.
“Per te thene te verteten , numrat e rreme po terrorizojne italianet.25.000 njerez humben jeten nga sulmi ne zemer ose nga ka nceri , le te mos i perdorim per te poshteruar Italine per tu dhene qytetareve nje lajm te rreme. Kjo eshte nje menyre per te terrorizuar Italine dhe per te vendosur nje diktature pelqimi “, tha Sgarbi.