Home News Deklarata tronditese e infermieres:Pacientet po trajtohen ne menyre te gabuar, po i...

Deklarata tronditese e infermieres:Pacientet po trajtohen ne menyre te gabuar, po i bejne te humbasin jeten qellimisht

724
0

Nje infermiere nga New York deklaron se pacientet po i vendosin qellimisht ne ventilatore qe te humbasin jeten.
Ao u shpreh: “ESHTE SI NJE FILM HOR.ROR JO PER SHKAK TE SEMUNDJES , POR MENYRES SESI PO TRAJTOHET AJO. KA SHUME NEGLIZHENCE ASKUSH NUK INTERESOHET DHE ASKUJT NUK I INTERESON.


Por guvernatori Andrew Cuomo ka deklaruar se 80 % e pacienteve shkojne ne ventilatore dhe humbasin jeten, por ai i referohet atyre qe ishin ne kushte te renda.
Doktori i dhomes se urgjences ne Nju York , Cameron Kyle-Sidell ka thene ne nje video ne youtube:


UNE KAM BISEDUAR ME MJEKE NE TE GJITHE VENDIN,DHE PO BEHET GJITHNJE E ME E QARTE SE PRESIONI QE NE PO OFROJME MUND TE DEMTOJE MUSHKERITE E PACIENTEVE .KJO BEN QE PRESIONETE LARTA QE NE PO PERDORIM PO DEMTOJNE MUSHKERITE E PACIENTVE TE CILEVE I VENDOSIM TUBAT E FRYMEMARRJES.NUK ESHTE FAJI YNE , NE NUK E DINIM.