Home News Dalin pamjet e renda, njerëz që qajnë e bërtasin, oh Zot çfarë...

Dalin pamjet e renda, njerëz që qajnë e bërtasin, oh Zot çfarë po ndodh në kopshtin e qytetit

461
0

Publikohen pamje nga ngjarja e rendë që tr.onditi Kinën pasi të paktën 39 persona, femije dhe edukatore janë pl.agosur në një s.ulm me th.ikë në një kopësht fëmijësh.

Siç raporton media shtetërore kineze, 37 fëmije dhe dy të rritur kanë marrë pl.agë të shkallëve të ndryshme nga go.ditjet me thi.kë. Ngjarja ndodhi rreth orës 08:30 të mëngjesit të enjten.

Autori ka qenë një 50-vjeçar, pjesëtar i sigurisë së shkollës. Ende nuk dihen motivet e ngjarjes. Autori i dyshuar është ndaluar dhe hetimet kanë nisur.

Transmetuesi shtetëror, CCTV ka thënë se tre prej te plag.osurve kane pla ge te renda, duke përfshirë drejtorin e shkollës, një roje të sigurisë dhe një student. Në disa video të postuara në rrjetet sociale shihen fëmijë me fasha, ndersa nisen në qendrat shëndetësore.