Home News Ç’po ndodh? Vjen lajmi i pabesueshëm për Ilir Metën dhe Edi Ramën,...

Ç’po ndodh? Vjen lajmi i pabesueshëm për Ilir Metën dhe Edi Ramën, sapo mësuam se ata…

573
0

Mbledhja e Këshillit Kombëtar të Integrimit do te beje te takohen bashke Presidentin Ilir Meta dhe Kryeministrin Edi Rama në Pallatin e Kongreseve.

Mësohet se tema e kësaj mbledhjeje është Zhvillimet më të fundit në kuadër të përgatitjeve për procesin e negociatave per integrimin në Bashkimin Europian dhe prezantimi i projekt-planit gjithëpërfshirës të masave të integrimit europian.

Ndërkohë bëhet me dije se në tryezë do të jetë dhe kreu i Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca.