Home News C’po ndodh? Fenomen i cuditshem ne qiellin e Tiranes

C’po ndodh? Fenomen i cuditshem ne qiellin e Tiranes

620
0

Një fenomen i çuditshëm është vënë re ne mbremje në qiellin e Tiranës. Siç shihet nga fotot dhe, jane disa drita që lëviznin me shpejtësi të madhe në qiell.

Keto drita qe duken si yje ne fakt jane satelite, te quajtur “STAR LINK” . Keto satelite jane derguar ne hapesire nga Elon Musk i SpaceX me qellim perhapjen e Internetit ne bote, por dhe me synime per te studiuar me shume hapesiren, dhe qe nje dite te jete me i lehte udhetimi per ne hene.