Home Menyre Jetese “Çmenduri dhe e turpshme”, Rama: Qytetarët e Kosovës po mbahen peng, ishin...

“Çmenduri dhe e turpshme”, Rama: Qytetarët e Kosovës po mbahen peng, ishin nën diktaturën jugosllave dhe udhëtonin kudo

70
0

Kryeministri Edi Rama përmendi në konferencë për shtyp edhe çështjen e vizave me Kosovën.


“Ishin nën diktaturën jugosllave dhe mund të udhëtonin. Shkonin dhe punonin kudo. Që kur u liruan, çlirimtarët e tyre po i mbajnë peng. Kjo është çmenduri, kjo është e turpshme dhe njerëzit duhen lejuar që të lëvizin lirisht”, deklaroi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here