Home News Ç’ka ndodhur? Manastirliu del urgjent, jep njoftimin e rëndë, merrni masat menjëherë…

Ç’ka ndodhur? Manastirliu del urgjent, jep njoftimin e rëndë, merrni masat menjëherë…

566
0

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar pak më parë në Facebook, lidhur me numrin e madh të të prekurve per shkak te koronavirusit në vendin tonë. Manastirliu ju ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat.

Disa viruse mund të jetojë në disa sipërfaqe për orë të tëra. Lani duart shpesh, përdorni ujë dhe sapunë për 20 sekonda ose dezinfektojini ato mire.

Ndërkohë Manastirliu shkruan se qytetarët duhet të ndihmojnë në kufizimin e përhapjes së virusit, duke respektuar rregullat, mbi të gjitha duke ruajtur distancën sociale.

Çdo qytetar mund të ndihmojë në kufizimin e përhapjes së COVID19. RespektoniRregullat Kur dilni, ruani distancën 1.5 metër Mbani maskë, barriera mbrojtëse kur nuk është e mundur të ruhet distanca fizike Lani shpesh duart Dezinfektoni dhe ajrosni ambientet ku qëndroni RuaniShëndetin Mbroni veten dhe të tjerët, shkruan Manastiruliu.