Home News Cfare turpi, Italia fut ne testim 30 mjeket tane pas gafes se...

Cfare turpi, Italia fut ne testim 30 mjeket tane pas gafes se madhe

660
0

Dergimi i 30 mjekeve dhe infermiereve shqiptare ne Itali mori vemendjen e shume mediave nderkombetare.

Nderkaq prestigjozja, “La Repubblica ” ka publikuar nje artikull ku shkruhet se mjeket shqiptare tashme ne Brescia nuk jane ne gjendje te fillojne pune menjehere pasi nuk kane me vete asnje dokument qe verteton aftesite e tyre. Per kete arsye ata do ti nenshtrohen nje testi per te kuptuar aftesite e tyre dhe se ku duhet t esherbejne me pas.

Lidhur me kete lajm ka reaguar dhe nje aneter i kryesise se PD, jamarbe malltezi i cili thote se nje gjest te bukur e dhj….ne, pasi mungon respekti ndaj shtetit ligjor dhe se qeveria e ka mendjen per fasada.

” Mender shteti qe punon pa letra. Mendja tek fasada: kane cuar njerez pa asnje certifikate me vete se cfare jane. Per koke te mamit qe jam infermier”. Edhe nje gjest simbolik i bukur e dhj…in me mungesen totale te respektit ndaj shtetit ligjor. Keshtu jane mesuar te vjedhin miliona euro me , per koke te mamit qe do bej alamet incemeratori. Turp