Home News Çfarë po ndodh?/ Të gjithë në zyrën e Bashës, ambasadorët urgjent te...

Çfarë po ndodh?/ Të gjithë në zyrën e Bashës, ambasadorët urgjent te PD, pritet një…

470
0

Vijojnë përpjekjet e ambasadorëve te huaj, ata më të rëndësishëm në vendin tonë për të arritur një konsensus në lidhje me reformën zgjedhore.

Pasi afati i palëve politike për të përfunduar atë mbaroi mbrëmë ambasadorja amerikane Yuri Kim, ambasadori i BE Soreca dhe britaniku Duncan Norman i shkojnë në zyrë Bashës në selinë e partise demokratike.

Kujtojmë se sot Yuri Kim dhe Soreca kanë pranuar se palët janë shume afër një marrëveshje por kanë kembengulur për një të shpejtë, tani, pa kushte të reja dhe të paarritshme për të filluar sa më parë negociatat.