Home News Cfare po ndodh? Kina fut ne karantine nje tjeter qytet me 10...

Cfare po ndodh? Kina fut ne karantine nje tjeter qytet me 10 milione banore

511
0

Kina futi mbreme e djeshme ne izolim nje tjeter qytet me 10 milione banore prej shqetesimit te nje vale te re shperthimi nga koron.avirusi.
Qyteti Harbin, i cili eshte më i madhi i provincës Heilongjiang ka ndaluar te gjithe të huajt të hyjnë si dhe ka caktuar 28 ditë karantinë për te gjithe ata persona qe vine nga jashtë.


Burimet qeveritare thane se; te gjitha rastet e konfirmuara rastet e dyshuara si dhe kontaktet e njerezve pa simptoma do te karantinohen dhe testohen.

Nje nga rastet me te renda ishte ai i nje te moshuari 78 vjec i cili ne dy spitali kishte infektuar 78 njerez. Prej tyre ishin familjaret e tij dhe personeli mjekesor