Boll blete dhe harxhoni parate me dizinfektante, Ja si ti beni vete ne shtepi...

0
Tashme tregtaret i kane rritur cmimet e shume produkteve ndaj kjo eshte menyra me e thjeshte per ta bere vete. Përgatitja eshte e...

Gjyshja më thoshte gjithmone: Fut një pambuk në frigorifer, tani e zbulova përse… do...

0
Asnjëherë nuk është e këndshme të filloni përgatitjen e drekës apo darkës, të hapni frigoriferin dhe nga ai të nuhatni një erë...

Mos i shani më njerëzit që vijnë era djersë, jepini të lexojnë urgjent këtë...

0
Djersitja është një proces qe vjen natyrshem ne trupin tonë dhe funksioni i saj është të rregullojë temperaturën tone. Deri këtu gjithçka...

4 Shenja qe tregojne se mund ta keni kaluar Koro.viru.sin dhe nuk e keni...

0
Sipas eksperteve ka shume mundesi qe disa persona ta kene kaluar koronavirusin dhe mund te jene sheruar para se te niste zyrtarisht.Nese...

Kjo është pesha ideale e trupit sipas gjatësisë

0
Dëshironi të dini se cila është pesha ideale e trupit tuaj? Atëherë shikoni rezultatet!Rezultatet bazohen në këtë lloj formule: (Gjatësia juaj –...

Thirrja e forte e Infeksionistit Britanik: Dilni sa me shume ne diell, nxehtesia e...

0
Qytetaret duhet te ekspozohen sa me shume ne diell sepse i ndihmon ne shkate.rrimin e koronavirusit. Kete e ka deklaruar nje infeksionist...

Mjeku Ethem Ramadani tregon se cila eshte vitamina qe mposht virusin dhe si mund...

0
Mjeku Ethem Ramadani ka deklaruar se vitamina C forcon imunitetin ne organizem dhe eshte per te gjitha viruset perfshire dhe koronavirusin.

Ekspertja jep lajmin e frikshem : Mos hani me byreke, ja cfare na ndodh...

0
Nje psikologe turke , Nejla Avci ka bere nje deklarate me te cilen i ka frikesuar te gjithe. Ajo ka thene se...

Pastrimi i banjos gjate epidemise: Tre gjerat per te cilat duhet te keni ...

0
Ekspertet gjate gjithe kohes theksojne rendesine e higjienes personale,respiratore dhe higjienes se duarve ,nder me kryesoret eshte dhe pastrimi e dizenfektimi i...

Kini Kujdes: Si ti dallojme simptomat e alergjise nga Koro.navi.rusi?

0
Hunda e rrjedhshme, teshtitja, djegia e syve dhe ndonjëherë edhe skuqjet, simptoma që, në mënyrë të përpiktë, me ardhjen e pranverës, fillojne...

Recent Posts