BYREK SHTEPIE ME SPINAQ DHE PRESH

0
Për brumin;2 gota ujëGjysmë gote vaj2 lugë gjelle kos2 te bardha veze siper te verdhes8,5 filxhan caji miellPër mbushjen e brendshme:1 kilogram...

Trileçe Shtëpie, Ëmbëlsi e Parezistueshme – Si Ta Përgatisni

0
Një ëmbëlsirë klasike e lehtë, shumë e dashur për shqiptarët, gosti fisnike për miqtë, fantastike për festat është Trileçe.

E tallin për gruan i thonë si e more ti atë se është më...

0
Su lmeve të ndjekësve virtualë për bashkëshorten, aktori i njohur turk, Kivanç Tatlitug ua ka kthyer gjithmonë përgjigjen. Pavarësisht...

Humbi bashkëshortin 20 vite më parë dhe nuk u martua kurre, Valbona Mema shprehet...

0
Ajo eshte nje nga kengetaret popullore me me ze ne Shqiperi. Ne nje interviste ajo ka folur per për dashurinë e saj...

Japrak me Gjethe Rrushi/ Shija e Persosur e Tradites

0
Japraket tashme jane tradite e guzhines shqiptare. Zakonisht ato behen ne kete stine sepse tani eshte dhe momenti i celjes se gjetheve...

Revani me sherbet

0
Përbërësit :10 kokrra vezë ,10 lugë gjelle sheqer ,10 lugë gjelle miell Shërbeti, 1 kg sheqer ,750 ml ujë...

Japrakë me lakër në salcë

0
Perberesit 4 gjethe lakre ,1 qepë ,1 thelpi hudhër,400 gr domates,vaj ulliri ,piper,salsiç ,150 gr djathë kaçkavall 2-3 lugë gjelle bukë e...

Fërgesë me patëllxhanë

0
Përbërësit : 800 gr patëllxhanë ,3 qepë të vogla ,300 gram selino ,400 gram domate, 1 lugë sheqer, 2-3 lugë gjelle salc...

Kadaif role me petë bakllavaje. Çfare të hash

0
Ky lloj kadaifi do t’ju rikthejë dhe një herë në kohën e festave ku gjithçka shijohej në maksimum ndaj blini pak kadaif pak...

Byrek me mish koke (Mesnik)

0
Shumë familje shqiptare e kanë traditë që ditën e parë të Vitit të Ri të presin byrekun brenda të cilit fshihet një...

Recent Posts