“Virusi nuk ikën me pushime”- Manastirliu paralajmëron masa të reja të ashpra?

0
Me rritjen e shifrave te infektimeve dhe humbjeve te jeteve në vend, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve...

Ç’do ndodhë sot pasdite? Manastirliu jep lajmin e papritur

0
Virusi sot një vit më parë ishte thjeshtë një lajm nga bota. Kjo ishte një krizë që e vuri në test sistemin...

E r.ëndë/ Gjendet pa jetë në banesë babai i biznesmenit shqiptar, detajet e para

0
Një i moshuar në lagjen nr. 17 të qytetit të Durrësit është gjendur i pa jete në banesën e tij. Burime për...

Nesër do të ngelim pa drita, OSHE tregon zonat dhe oraret që duhet të...

0
Disa zona të Tiranës do të mbeten disa orë pa energji elektrike. OSHEE, njofton se më datë 22 shkurt, për shkak të...

Në vitin 2004 mbeti shtatzënë me katërnjakë, ishte pa punë dhe pa burrë/ Familja...

0
Të jesh nënë e vetme dhe pa punë është shumë e vështirë për të mbajtur një fëmijë. Por një grua mbeti shtatzënë...

Silva Bino rrëqeth me atë që tregon: Njerëzit po infektohen për herë të dytë...

0
Shefja e Epidemologjisë së ISHP-së, në një lidhje me skype gjate një emisioni, ka konfirmuar se edhe Shefja e Inspektoratit Shëndetësor Shtetëror,...

Shpërthimi i fuqishëm në vend, zbarkon ushtria dhe blindon zonën

0
Vazhdon të jetë problematike situate në Korçë, pas një shpërthimi të konstatuar ditën e sotme në ish fabrikën e Trikotashit në këtë...

T.ragjedi në Shqipëri, 19 vi.ktima në 24 orë, ministria del në njoftim për publikun

0
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

Lëviz natën me makina pa protokoll. Ilir Meta p.las bo.mbën për Damian Gjiknurin

0
Presidenti Ilir Meta i ka dhënë përgjigje deklaratave të kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Damian Gjiknuri të cilët kanë deklaruar se kreu...

Pipero thirrje institucioneve: Va.ksina ruse mundësi e artë për vendin tonë.“Situata do vijojë deri...

0
Mjeku infektiv, Pëllumb Pipero ka folur për situatën pandemike në vend, teksa është ndalur tek va.ksina. Sa i takon...

Recent Posts