“Dilni nga shtëpia pas 10 ditësh se nuk inf.ektoni njeri”, eksperti shpjegon udhëzimin e...

0
Epidemiologu Ilir Alimehmeti sqaroi udhëzimin e ri, i cili thekson se një person me Covid-19 nuk inf.ekton pas një periudhe të caktuar.

Gati karantina, Conte firmos dekretin, Italia vendos keto kufizime në shkolla, bare e restorante

0
Italia mesa duket po përballet me një valë tjetër infektimesh të larta me Covid-19, ku ne keto kohe kryeministri Giuseppe Conte firmos...

Tro nditëse/ Ministria tha se nderroi jete nga koronavirusi, miqtë pl asin bo.mb.ën

0
Dje nga Ministria e Shëndetëisë u raportua se një prej vi.tikm.ave nga covid-19 ishte edhe një 61 vjeçar nga Saranda.

Mjeku Pipero e thotë troc/ Këto janë qytetet që do mbyllen të parat

0
Mjeku Pëllumb Pipero ka folur një mundësinë e një mbyllje të dytë për shkak të shifrave të Covidit. Sipas tij, nuk është...

Gruaja që ka me simptomat e Covid-19 duke filluar nga muaji Mars, të dhënat...

0
1 nga 20 njerez infektohen me covid ne tete jave. Ky eshte studimi i fundit i BBC per koronavirusin.

Studimi i fundit/ Kjo eshte simptoma më e besueshme për të kuptuar nëse jemi...

0
Simptomat kryesoret qe tashme njihen janë temperatura dhe kolla e thatë. Disa Simptoma të tjera janë humbja e nuhatjes dhe shijes. Në...

Ky është shteti i parë në Europë që rikthehet në izolim

0
Europa eshte duke u përballur me nje rritje të madhe të rasteve të reja me koranavirus. Kjo ka bërë që shumë shtete...

LAJM I FUNDIT/ Situata serioze, qeveria mer vendimin të izolojë vendin. Ja detajet

0
Qeveria e Republikës Çeke miratoi një sërë masash që e izolojnë vendin, i cili po përballet me shifra rekorde të rasteve me...

Lajm i ke.q nga Gjermania, nuk jepen më viza për të rinjtë nga vendet...

0
Pandemia e koronës u krijon probleme familjeve të reja që kanë nevojë për kujdestarë për fëmijët. Kush do të vijë si au-pair...

Po vjen ndryshimi historik, Rama jep lajmin: Ja çfarë nis nga java tjetër

0
Kryeministri Edi Rama ka dhene lajmin: Së shpejti do te nisim transformimin e madh të Durrësit do të spostojmë...

Recent Posts