Home Menyre Jetese “Bota bëjnë plazh si njerëz, shqiptari pabuks i do të gjitha aty,...

“Bota bëjnë plazh si njerëz, shqiptari pabuks i do të gjitha aty, shezlongun, skafin, dashnoren…”, reagimi i aktivistit në Facebook

95
0

V.rasja e 7-vjeçares në Himarë nga p.olici Arjan Tase teksa drejtonte skafin e tij të fuqishëm mes turmës së pushuesve që bënin plazh ka shkaktuar mjaft reagimes mes qytetarëve, të cilët ndjehen çdo ditë edhe më të rrezikuar në Shqipëri.

Një reagim në Facebook i gazetarit dhe aktivistit Artur Kurtallari, i cili flet mbi babëzinë tonë nëpër plazhe teksa shkojmë për të bërë pushime është duke bërë xhiron e rrjetit.

Postimi i plotë

-Horri që ka privatizu plazhin: Nuk lejohet çadra këtu. As termusi. As shishja me ujë. As byreku. As fiqtë. Është plazhi im e ti shes unë!

-Po mirë mor shkërdhatë, gjyshi yt delfin ka qenë që qenka plazhi yt?!

Ka njerëz që bëjnë plazh si njerëz. Shqiptari pabuks i do të gjitha në një vend aty te plazhi. Shezlongun, barin, bordellon, dashnoren, gruan, p.istoletën, skafin, makinën. Nuk ka si të shesë tangërllëk ndryshe. Se është pabuks.

Ja pse vajzën e vogël e v.rau shteti. E v.rau horri që natën trafikon d.rogë në emër të horrave në qeveri, e ditën bën shfaqje me skaf mbi kokat e fëmijëve. /abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here