Home News Bleu perde dysheke dhe kondicioner per cdo dhome te pedriatise: drejtori i...

Bleu perde dysheke dhe kondicioner per cdo dhome te pedriatise: drejtori i spitalit ne Kavaje”E bej per qytetin tim dhe femijet tane te lutem sdua te me permendesh emrin..”

539
0

Nebi Ismaili , 43 vjecari qe humbi jeten dje nga koronavirusi ka bere nje gjest human pak para se te ndahej
nga jeta , duke pajisur me kondicionere dhe dysheke padiatrine e spitali te Kavajes.
Sic tregon Drejtori i spiatali Kavaje , Perparim Daiu, 43 vjecari nuk donte qe ti permendej
emri , por kishte thene se e bente kete per qytetin e tij dhe femijet e qytetit.
Daiu e kujton Ismailin si nje “cun flori me zemer te madhe” .
Per me teper ai shkruan ne profiline tij facebook:
“Nebi nje djale flori i qeshur dhe me nje zemer te madhe na la…na la pa fjale me plot dhimbje
se nuk e meritonte te ikte kaq shpejt. Ndjej ligeshtim ne shpirt sepse ai ishte plot force
per te ndihmuar te tjeret sa here i jepej mundesia ashtu sic beri dhe per spiatlin e
qytetit te Kavajes . Edhe pse me tha te mos ja permendja emrin nuk mundesha te mos tregoja
cdo gje qe ka lene e per gjithcka ka bere per shoket , miqte e te afermit ky qytet do te kujtoje
gjithmone ….per miqte do ngelesh gjithmone Nebi cuni flori me zemer te madhe .