Home News Bëni kujdes sot dhe nesër, ja cfare pritet te ndodhe në Shqipëri

Bëni kujdes sot dhe nesër, ja cfare pritet te ndodhe në Shqipëri

128
0

Sipas Adiola Bani nga Meteoalb mëngjeset e fundjavave do të jenë të ftohta, ndërsa priten reshje dëborë në zonat malore dhe ato veri-lindore.

Reshje të pakta dëborë në zonat veriore dhe veri-lindore. Reshje shiu të izoluara në jug të territorit, ndrësa zona qendrore do të ketë kthjellime dhe vranësira të kombinuara.

Findjava do të sjellë mot te kthjellët. Sa i përfet temperaturave të ajrit do të jenë nga 0 deri në 18 gradë celsius.

Gjatë fundjavës do të ketë -2 dhe -3 gradë celsius kurse mëngjeset e së shtunës dhe të dielës do të jenë të ftohta, bën me dije Meteoalb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here