Home Menyre Jetese Bëhuni gati, do te kete rritje ekstreme temperaturash

Bëhuni gati, do te kete rritje ekstreme temperaturash

114
0

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar gjatë paradites do mbetet në pjesën më të madhe në ndikimin e kthjellimeve, por në zonat e thella malore doketë kalime të pakta të vranësirave.

Vijojnë të kryesojnë Elbasani dhe Gjirokastra me temperatura maksimale që arrijnë 40 gradë celcius, ndërsa termometri në Ersekë do shënojë temperaturën më të ulët, 32 gradë.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 40°C.