Home News Ambasadorja amerikane del me deklaratë urgjente në mbrëmje/ Ja kujt i drejton...

Ambasadorja amerikane del me deklaratë urgjente në mbrëmje/ Ja kujt i drejton mesazhin

408
0

Ambasadorja amerikane ne Shqiperi Yuri Kim reagoi vetëm pak momente pasi kishte përfunduar tryeza e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Me ane te nje një postim në Twitter, ambasadorja thekson se i vjen mirë që ky Këshill po ecen perpara.

Më vjen mirë që dëgjoj se Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore po përparon shumë. Kam takuar të gjithë anëtarët Rudina Hajdarin, Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi, Petrit Vasili dhe besoj se ata do të marrin vendime të mençura. Faleminderit që keni vendosur të ardhmen e Shqipërisë të parën, shkruan Yuri Kim.