Home News Ambasadoria Amerikane Yuri Kim u shpreh se tashmë topi ishte në fushën...

Ambasadoria Amerikane Yuri Kim u shpreh se tashmë topi ishte në fushën e Bashës, kryedemokrati: Ka mbetur vetëm një çështje pa zgjidhur

394
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në deklaratë nga selia blu për të folur në lidhje me marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja e SHBA-ve u shpreh se Partia Socialiste kishte bërë të gjitha lëshimet e mundshme dhe se tashmë Topi ishte në fushën e Bashës.

Kryetari i opozitës jashtëparlamentare në një deklaratë të shkurtër për mediat u shpreh se ka mbetur vetëm një çështje pa zgjidhur.

Ja cfare ka thene Lulzim Basha:

Është bërë progres drejt dakordësisë për administrimin zgjedhor. Ka mbetur vetëm një çështje pa zgjidhur. Dua të siguroj shqiptarët që opozita e bashkuar do të bëjë gjithçka për votën e lirë dhe të ndershme, ju faleminderit.