Home Menyre Jetese Aktori i njohur turk foli shqip, ja çfarë thotë ai për vendin...

Aktori i njohur turk foli shqip, ja çfarë thotë ai për vendin tonë

160
0

Nje nder filmat me te preferuar dhe me me shume ndjekes ne NEtflix ishte Mrekullia ne qeline e 7-te.Madje ne te gjithe boten gjate periudhes se karantines u be filmi me i ndjekur qe preku zemrat e shume njerezve.


‘Memo’, aktori kryesor i këtij filmi, Aras Bulut Iynemli, ishte i ftuar në emisionin Qejfi ma i madh se Stambolli, në Klan Kosova.
Gjatë intervistës me moderatoren Linda Imami, ai rrëfeu dhe për suksesin e filmit Mrekullia në qelinë nr.7.


Në një moment, aktori me pak vështirësi u përpoq të thoshte titullin në shqip të një prej serialeve të tij që trasmentohet në Shqipëri. Aras, gjithashtu u shpreh se një ditë dëshiron që ta vizitojë vendin tonë.