Home News Ajo qe fshihet eshte 10 here me e madhe; Flet mjeku specialist,...

Ajo qe fshihet eshte 10 here me e madhe; Flet mjeku specialist, ja kur do bjere numri i te infektuarve me koronavirus

642
0

Pellumb Pipero nje nga mjeket me te mire ne nje interviste ka thene se nese sot kemi kaq raste te prekura me koronavirus ajo qe fshihet eshte 10 here me e madhe.
Ai thot se vetem ne muajin maj do te kemi nje renie te infektuarve.
Pipero shton se nese i referohemi nje studimi qe vajza ime ma dergoi dje nga Italia dhe qe po merret ne konsiderate ne ende shohim vetem majen e ajsbergut.
Ne fillimet e saj Kina kishte 100 raste por me pas dolen se ishin 1500.
Ndersa ne kemi 48 raste deri tani por ajo qe fshihet eshte 10 here me e madhe ndaj shpresojme qe masat e marra do te ulin numrin e te infektuarve.