Home Menyre Jetese Agron Llakaj feston 60 vjetorin, e bija i ben urimin me te...

Agron Llakaj feston 60 vjetorin, e bija i ben urimin me te ndjere : Dua ti falem Zotit

522
0

Aktori i humorit,Agron Llakaj feston sot 60 vjetorin.
Urimi me i vecante nga t egjithe eshte ai i se bijes , Alkides e cila i ka dedikuar disa fjale vertete te ndjera.Ajo shprehet se e falenderon Zotin cdo dite qe eshte vajza e tij dhe se ndihet shume krenare per te.


Ajo shkruan:”Ane e mbane botes do te vrapoja me nje fryme per te mbledhur ne buqete urimet me te bukura qe egzitojne dhe ti dhuroja sot ty babush ne 60 vjetorin…do te rendja edhe kembadores pa u lodhur , ashtu sic rendja kur isha femije 2 vjece vrullshem e me zemren qe me dilte vendit nga gezimi , sapo degjoja deren te hapej e te vije nga Tirana e larget…


Por sot babushi im nuk mundemi ta festojme ashtu sic kishim thurur plane pafund sebashku.
Nuk gjej fjale mjaftueshem per te falenderuar per te gjitha sakrificat e tua deri ne vetemohim, nuk gjej dot fjale mjaftueshem te te them sa krenare jam per njeriun mrekulli qe je ti…Sot dua si per cdo dite ti jem falenderuese Zotit qe ti ati im e une bija jote.