Home News A do te shkojmë në plazh këtë vit? Pipero jep lajmin qe...

A do te shkojmë në plazh këtë vit? Pipero jep lajmin qe nuk pritej për të gjithe te rinjtë

486
0

Gjate gjithe ketyre javeve te situates emergjente ne Shqiperi, mjeku i dashur Pellumb Pipero ka folur vazhdimisht per gjendjen aktuale. Kesaj here mjeku ka folur edhe per sezonin e plazhit se cfare na pret sivjet, pasi shqiptaret e kane ngritur shpesh here kete pyetje.

Ai ka sqaruar se mund te shkojme ne plazh sivjet , pasi sipas tij nuk ka prova qe koronavirusi trasmetohet nepermjet ujit. Nuk ka asnjë provë që koronavirusi transmetohet nepermjet ujit. Ky është një lajm i mirë, qe keshtu plazhet mund te frekuentohen kete vit. Aq më pak plazhet tona që janë të pasur me jodio e me kripë që nuk janë ambient i përshtatshëm për viruset. Por ai eshte ndalur ne nje pike qe nuk eshte nje lajm i mire sidomos per te rinjte

Ja cfare ka thene ai:

Edhe detet janë më të pastra tani. Nuk do t’i këshillojë shkuma party-t. I siguroj unë prindërit që asnjë e keqe nuk i gjen nga çerdhet dhe kopshtet. Frika nuk na çon askund,tha Pipero.