Home News 82 vjecarja mposht koranavirusin brenda nje jave dhe mjeket tregojne si u...

82 vjecarja mposht koranavirusin brenda nje jave dhe mjeket tregojne si u sherua

857
0

Nje lajm i mire vjen nga Italia ku 82 vjecarja Amanda Bottiniarriti te mposhte koronavirusin brenda nje jave dhe kjo eshte dicka shume e mire dhe shprese per te gjithe.

Ajo vuante nga diabeti dhe iu neshtrua nje rehabilitimi ndersa smptomat e koronavirusit iu shfaqen para 26 shkurtit dhe familjaret po kujdesen per te dhe duket se gjithcka po shkon shum mire. Mjeket thane se ajo u sherua me antivirale dhe se per habine e te gjitheve trupi i saj filloi te reagoje pozitivisht ndaj trajtimeve. Ajo tani esht shum mire dhe pritet te dali se shpejti nga spitali. Shpresojme qe te gjithe te infektuarit te shpetojne dhe te kthehen nejetn e tyre normale.