Home News E mrekullueshme: Ja cfare po ndodh momentalisht tek “Infektivi

E mrekullueshme: Ja cfare po ndodh momentalisht tek “Infektivi

783
0

Qytetare te ndryshem kane vendosur qe te bejen dicka te mrekullueshme per mjeket dhe infermieret qe jane ne linjen e pare ne luften kunder koronavirusit tek spitali i infektivit.

Aty eshte vendosur nje carcaf i bardhe ku persona te ndryshem kane vendosur kartolina per te falenderuar mjeket per punen qe po bejne ne keto dite te veshtira.

Ne nje kartoline shkruhet:
Si je? Uroj te jesh mire, po te dhuroj kete kartoline per te hequr pak lodhjen dhe dhimbjen qe shkakton maska ne fytyre dhe pse jo, eshte per te te rrembyer nje buzeqeshje.
Dua te falenderoj ty dhe te gjithe koleget tuaj per punen e palodhur, sepse fale jush do ja dalim.