Home Receta Gatimi 5 Keshilla si te piqni mishin e pules ne menyre perfekte

5 Keshilla si te piqni mishin e pules ne menyre perfekte

754
0

Mishi i pules eshte gatimi me i perdorur dhe mi i shijshem per cdo tavoline. Por gabimet qe ne bejme zakonisht eshte pjekja jo e duhur dhe ne shume raste i papjekur ose i thare nga nxehtesia. Po ju japim 5 keshilla te arta si ta piqni ate ne menyre perfekte.

Kofshat e pules.

Duke qene te pasura me dhjame ato do te jene gjithnje te buta, por gjithsesi kujdesuni qe mos ti piqni me shume se 30 minuta. Nje menyre tjeter eshte ti zieni pak parase ti fusni ne furre

Gjoksi i pules

Menyra me e mire e gatimit te gjoksit te pules apo filetos esht gatimi ne furre. Metoda me e mire eshte mbeshtjellja me leter pjekjeje ne Menyre qe pula te arrije te ruaj lengjet e veta gjate gatimit.

Gatimi ne tigan

KJo metode eshte e thjeshte por kerkon pak durim. Mjafton te vendosni mishin per 15 min ne nje tigan te mbyllyr me kapak. Sigurohuni qe kapakun te mos e hapni asnjeheredhe do te keni mishin e pules shum te bute.

Gatimi ne furre

pulat duhet te piqet ne tepmeraturen siper 70 grade. Siguruhuni qe pula te piqet ngadale, kontrollojeni her pas here derisa te shikoni qe mishi ka marre pamje te arte duke u kujdesur gjithmone qe te ket pak leng.

Gatimi me qumesht

Kjo esht nje metode e mrekullueshme dhe e vecante. pjekja emishit me limon dhe qumesht jo vetem do ta bej te bute por do ti japi dhe nje shije fantastike. Perzieni nje gjysme limoni me 50 ml qumesht derisa te lyeni te tere pulen dhe pastaj futeni ne furre duke e pjekur dalengadale. rezultati do te jete i mrekullueshem.