Home News 30 sekonda tmerri, tërmet i fuqishëm godet vendin e VIP-ave

30 sekonda tmerri, tërmet i fuqishëm godet vendin e VIP-ave

453
0

Indonezia është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.7 i shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë në detin Bali, megjithëse qindra kilometra larg nga epiqendra e tërmetit, tronditja u ndje aq sa Bali, vendi i preferuar i VIP-ave u dridh per 30 sekonda.

Dëshmitarët thanë se e kanë ndjerë tërmetin në disa pjesë të Indonezisë për rreth 30 sekonda. Dailyexpress shkruan se qytetarët e Indonezisë kanë përjetuar 30 sekonda te frikshme edhe pse tërmeti ishte në det.