Home News 3 Raste te reja per koronavirusin ne Shqiperi, ja cfare pergjigje dhane...

3 Raste te reja per koronavirusin ne Shqiperi, ja cfare pergjigje dhane analizat

1271
0

Deri tani Shqiperia eshte e paster dhe pa probleme keshtu raporton Ministria e Shendetesise. 3 persona kane shfaqur siptoma te koronavirusit dhe i eshte bere testi, por fatmiresisht resultati doli negativ dhe keshtu keta persona tani po kurohen per grip sezonal.

Ministria beri thirrje qe te mos udhetoni drejt italise se veriut dhe nese keni probleme telefononi ne numrin 127.

Jane testuar 29 raste dhe qe te gjithe fatmirisht kane dale negative.