23 vjecarja humb jeten 6 jave pasi kishte lindur femijen

Pas lindjes së fëmijës, nëna e re ndërron jetë disa javë më vonë.

Amelia Smith ishte vetëm 23 vjece kur ndeërroi jetë dhe kishte vetëm 6 javë që kishte lindur fëmijën e saj.
Amelia njihej nga të gjithë si një vajzë e mrekullueshme dhe zemërmirë. Për të afërmit ajo ishte si ngjitësi që i mbante të gjithë së bashku. Familjarët e saj janë të tronditur se ajo jetoi vetëm 6 javë me foshnjen e saj.

Sipas hetimeve të kryera tashmë ka dalë një rezultat tjetë i panjohur më parë. Nga zyrtarët bëhet e ditur se 23 vjecarja kishte pas vuajtur nga Anoreksia, një lloj crregullimi i të ngrënit, për një kohë të gjatë. Madje edhe gjatë shtatëzanisë ajo kishte pasur nivele të ulta potasiumi dhe e kishte shtruar në spital duke i vënë serum ushqyes për këtë fakt.

Kështu nëna e dy fëmijëve ku më i vogli ishte vajza 6 muajshe, ndërroi jetë krejt papritur në shtratin e saj sapo i kishte dhënë gji foshnjes dhe ishte shtrirë.

Autoritetet deklaruan se nivelet e ulta të potasiumit që ka pasur edhe pas lindjes e kanë cuar në probleme kardiak si pasojë e Anoreksise Nervore (nga e cila kishte vuajtur).

Nëse keni ndonjë familjar me probleme të të ngrënit duhet menjë herv të drejtoheni tek mjeku juaj. Shijejete.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *