Home Menyre Jetese Ija e Besit tregon çfarë i kërkon Xhensila sa herë shkon në...

Ija e Besit tregon çfarë i kërkon Xhensila sa herë shkon në fshat

1118
0


Ija ishte e ftuar sot në emisionin “E diell”. Gjate nje interviste me Ervin Kurtin, ajo tregoi gatimet qe pelqen te haje Xhensila sa herë qe shkon në shtëpinë e saj në fshat.

Ajo tha:

“Xhensila kërkon te haje gjëra fshati, gjellën që bëjmë ne, me domate ose patate, djathin që bëjmë vetë, qumështin e fresket dhe djathin e bëre , gjalpin e bëjmë vetë.

Kur qumështi eshte i mirë, i çojmë dhe një kavanoz atyre, për Ajkën”, tregoi Ija.